טכנאי סלולר – ללמוד את המקצוע, להצליח בתחום

טכנאי סלולר – ללמוד את המקצוע, להצליח בתחום

כמות הטלפונים הסלולאריים הנמצאים בידי כולנו בעידן המודרני רבה מאוד ורק עולה לאורך השנים – יותר ויותר מעגלי אוכלוסיות נזקקים לטלפונים ניידים עבור שימושים שונים ובכללם גם ילדים בגילאים הצעירים יותר, בני גיל הזהב, ואחרים שעד לאחרונה נבצר מהם השימוש היומיומי בטלפון סלולרי אישי, כל אחד וסיבותיו.

הפונקציות הרבות שכל טלפון סלולארי ממוצע מציע למשתמש מרשימות מאוד וכבר מזמן הוא אינו רק מכשיר המשמש לשיחות טלפון, כידוע ניתן לגלוש עימו באינטרנט, לצלם באמצעותו, לשלוח מסרונים שונים, לשחק משחקים ולנצל שפע של אפליקציות המיועדות לשימושים מועילים שונים. אך עם זאת, בדומה לכל מכשיר ממוחשב, כל טלפון סלולארי עלול להתקלקל בנקודת זמן מסוימת ויש צורך לתקנו ולעיתים גם להוסיף ולחדש בו אלמנטים דוגמת כרטיסי זיכרון , חיבורים שונים, אוזניות וכו'. בכל אלו הפעולות הללו מתמחים טכנאי סלולר – אם גם אתם מעוניינים להשתלב בתחום מבוקש וחיוני זה, הנה כמה דברים שכדאי שתדעו ותכירו בנושא.

מה בעצם צריך ללמוד כל טכנאי סלולר?

על מנת להיקלט במקום עבודה נחשב בתחום ו/או לפתח קריירה עצמאית בתחום, חשוב ראשית ללמוד את התחום בצורה מקצועית ויסודית מדוקדקת, רצוי באחד ממוסדות הלימוד המציעים כיום קורסים להכשרת טכנאי טלפונים סלולריים, קורסים מקצועיים נרחבים בהם בין היתר לומדים אודות:

  • איתור תקלות – לימוד יסודי של כל רכיבי המכשיר והקניית ידע תיאורטי הנדרש לזיהוי תקלות מכל סוג.
  • טיפול בתקלות – כולל רכיבים, פלסטיקה, תוכנה ועוד.
  • יסודות החשמל והאלקטרוניקה – תחום חשוב ונדרש לטיפול בתקלות.
  • פירוק והרכבה – לגבי כל סוגי המכשירים.
  • טיפול בתקלות תוכנה שונות – בין היתר גלישה איטית, גיבוי נתונים, סנכרון נתונים ועוד.
  • היכרות עם רשתות סלולאריות דור 4 ומעלה.
  • סדנת הלחמות עדינות – לטובת הלחמות רכיבים קיימים (במידת הצורך).
  • היכרות עם מערכות הפעלה שונות – ביניהן אנדרואיד, IOS וכו'.
  • סדנת שירות – לימוד דרכי התנהלות מול לקוחות ואת כל סודות השירות המקצועי.

ככל, מומלץ ללמוד את התחום במוסד לימודים מוכר בעל מוניטין שברשותו תשתית הכוללת מרצים מקצועיים אשר ישמחו להעביר את הידע שלהם משנות ניסיון רבות בצורה פרקטית ומעשית. כדאי לבדוק כי גם החלק של הלימודים התיאורטיים מגובים בסדנאות מעשיות בהם יתורגלו נושאי לימוד שונים על פי הצורך וכי לצורך ההתנסות המעשית קיימות מעבדות מאובזרות בהן ניתן לבצע הלכה למעשה תיקונים וטיפולים שונים.

מקצוע עם ביקוש רב, בארץ ובעולם

כל בוגר שעמד בהתחייבויות הקורס בהצלחה יוכל לקבל תעודת טכנאי סלולר מוסמך עימה יוכל להגיש מועמדות לעבודה בחברות הסלולר הגדולות וכן גם למעבדות תיקון עצמאיות וכו'. ניתן כמובן גם לפתוח בקריירה עצמאית לאחר צבירת ניסיון מסוים בתחום כשכיר, או להיכנס כשותף במעבדה קיימת ועוד. תמיד ניתן יהיה להתקדם בסולם ולבצע בעתיד תפקידי ניהול מגוונים הנדרשים בכל חברה גדולה. בנוסף חשוב לזכור שניתן לעבוד בתחום זה גם במקומות אחרים בעולם שכן מדובר בתחום בעל ביקוש רחב היקף בכל העולם. תחום זה הינו מבוקש וניתן להרוויח בו היטב כך, ניתן להתבסס כלכלית ומקצועית בתחום שאף יתרום לסיפוק אישי.

מאמרים נוספים 

סרטונים 

פופולרי 

הנחות ומבצעים על קניית אביזרי סלולאר

אמא, נשבר לי המסך. אבא, האוזניות הלכו לי לאיבוד. אני

אפליקציות בריאות שיעזרו לכם לנהל אורח חיים בריא

הטלפון הנייד שלנו הוא כבר מזמן לא רק טלפון, הוא

איך לשמור על הסלולרי שלכם?

החובה בשמירת המידע בסלולרי היום אין מישהו שאין לו נייד

כל האפליקציות לאוהבי המוזיקה – ובחינם!

לכולנו לפעמים מתחשק לשמוע קצת מוסיקה. בעצם, מי לא אוהב

עשו לנו לייק 

עקבו אחרינו 

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן